Marmara Üniversitesinden, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın diploması hakkında açıklama: Şakkadanak Necmettin verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın diploması, Türkiye’nin gündeminden düşmüyor. Yükseköğretim Kurulu başkanı olarak 2007 ve 2011 yılları arasında görev yapan Yusuf Ziya Özcan, Erdoğan’ın üniversite diplomasına ilişkin açıklamalarda bulunmuştu.

halktv.com.tr muhabiri Seyhan Avşar’a konuşan Yusuf Ziya Özcan, YÖK Başkanı olduğu sürede merak ettiği konulardan birinin Erdoğan’ın üniversite diploması olduğunu ifade etmişti. Özcan, Erdoğan’ın diplomasını ‘kişisel merakı’ nedeniyle araştırdığını belirterek “Marmara Üniversitesi’ndeki arkadaşlara sordum. ‘Hocam tek bir tane kayıt yok’ dediler” demişti.

Marmara Üniversitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a, 1 Kasım 1991’deki resmi başvurusu üzerine gerekli inceleme ve işlemler yapıldıktan sonra dönemin rektörü Prof. Dr. Orhan Oğuz ve dekanı Prof. Dr. Ömer Faruk Batırel‘in imzalarıyla diplomasının verildiğini bildirdi.

Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Marmara Üniversitesinden mezuniyeti ve diploması hakkında görsel ve yazılı basın ile sosyal medyada yer alan bilgi kirliliğinin ortadan kaldırılması için kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacının ortaya çıktığı belirtildi.

Açıklamadaki Necmettin Batırel detayı dikkat çekti. AKP destekçisi ekonomi yazarı Necmettin Batırel, yıllar önce ekonomist Prof. Özgür Demirtaş ile çıktığı televizyon programında ‘Merkez Bankası’nın yerinde olsam şak diye doları satarım’ sözleriyle dikkatleri üzerine çekmişti.

Programın ardından Necmettin Batırel’in ismi, sosyal medyada “Şakkadanak Necmettin” olarak anılmaya başlanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir