Süleyman Özışık hayatını kaybetti

Bir süredir kanser tedavisi gören gazeteci Süleyman Özışık hayatını kaybetti.

Özışık’ın ölüm haberini kardeşi ve İnternethaber Genel Yayın Yönetmeni Hadi Özışık duyurdu. Twitter hesabından açıklama yapan Hadi Özışık, “Innâ lillâhi we innâ ileyhi raciun Kardesim Suleyman Özışık’ı kaybettik” ifadelerini kullandı.

Suç örgütü liderliği suçlamasıyla aranan Sedat Peker, 2021 yılındaki açıklamalarında Hadi Özışık ve Süleyman Özışık’ın, kendisi ve dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu arasında arabuluculuk yaptığı iddia etmişti. Özışık kardeşlerin iddiayı yalanlamasının ardından Peker, Hadi Özışık’la görüşmesinin kaydını yayınlamıştı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hadi ve Süleyman Özışık hakkında “hakaret”, “iftira” ve “örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte örgüte bilerek ve isteyerek yardım”dan suç duyurusunda bulunmuştu.

Soruşturma kapsamında 22 Mayıs 2021’dei Hadi Özışık ile Süleyman Özışık’ın ev ve işyerine polis baskını yapılmıştı.

Hadi Özışık, 20 Ağustos 2021 günü kardeşinin gazeteciliği bıraktığını açıklamıştı. Özışık, “Hep bana soruyorsunuz ‘Süleyman Özışık nerede?’ diye. Ben size söyleyeyim nerede olduğunu. Süleyman Özışık mesleğini bıraktı kardeşim” demişti. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir