30 aydır selde kaybolan oğlunu arıyor

Sinop’un Ayancık ilçesinde özel bir şirkette çalıştığı sırada 11 Ağustos 2021 tarihinde meydana gelen sel sonrası kaybolan Diyarbakır nüfusuna kayıtlı kamyon şoförü Faruk Adak’a yaklaşık 3 yıldır ulaşılamadı. Aile, yakınları Adak’ın yaşadığına inanıyor. Ailedeki bu umudun nedeni ise, olaydan iki ay sonra Adak’ın kayıtlı olduğu WhatsApp gruplarından çıkış yapması.

Yaşananları anlatan anne Fatma Adak, oğlunun bulunmasını istedi. Anne Adak, sel sırasında arama kurtarma ekiplerinin bölgeye ulaşamaması üzerine oğlunun başının çaresine baktığını, yüksek bir yer bularak sinyal aradığını ve şantiyedeki arkadaşlarına “Helikopter alçak uçsun. Kurtarın beni. Yoldayım, çabuk” mesajı gönderdiğini aktardı.

OĞLUNUN YAŞADIĞINA İNANIYOR

Mezopotamya Haber Ajansı’nda yer alan habere göre, oğlunun çalıştığı firma hakkında şikayetçi olduklarını ancak bir sonuç alamadıklarını belirten anne Adak, kendilerini umutlandıran WhatsApp mesajlarına işaret etti. Adak, “Oğlumun hesabı silindikten sonra yaklaşık 30 kişilik bir akraba grubuyla 3 ay boyunca arama kurtarma çalışması yürüttük. Ama ona ait hiçbir şeye rastlamadık. O günden sonra haber alamadık. Ben de bir anne olarak o zorlu tepeleri tırmandım, oğlumu aradım. Artık oğlumun hafızasını yitirdiğine, kendini tanımadığına inanmaya başladım” diye konuştu.

Amerika’daki WhatsApp merkezinden 3 yıla yakın bir süredir haber beklediklerini belirten Adak, oğlunun telefonunun başka birinin eline geçmiş olma ihtimalini de olduğunu kaydetti.

Yaşanan olaydan sonra kaymakamlığın oğlunun cenaze namazını kıldığını ifade eden Adak, bu duruma itiraz ettiklerini kaydetti. Adak, “Çocuğumun yaşadığını hissediyorum, konuyla tekrar ilgilenilmesini istiyorum” dedi.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir