Atalay henüz tahliye edilmedi: Avukatlar Çağlayan Adliyesi’nde

Atalay’ın meslektaşları ve arkadaşları, Anayasa Mahkemesi kararını uygulaması beklenen İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nin bulunduğu Çağlayan Adliyesi’nde bir araya geldi.

‘ENDİŞEMİZ VAR’

Adliye içinden alkışlarla dışarı çıkan avukatlar, Çağlayan Adliyesi önünde basın açıklaması yaptı. İlk sözü alan avukat Kemal Aytaç, “Karar dün verildi ama biz hala bekliyoruz. Kimseden bilgi alamıyoruz. AYM’nin kararı mahkemeye geldi mi bilmiyoruz. Endişemiz var” diye konuştu.

‘ADALET BAKANI’NIN AÇIKLAMASI HUKUKİ VE AHLAKİ DEĞİL’

Aytaç’ın ardından basın açıklamasını avukat Muzaffer Değirmenci okudu. Açıklamada, Anayasa Mahkemesi’nin kararlarının kesin olduğuna vurgu yapıldı. Kararın gerekçesinin beklenmesine gerek olmadığına değinen Değirmenci, “Adalet Bakanı’nın kararın gerekçesinin beklenmesine yönelik açıklaması hukuki ve ahlaki değildir. Atalay’ın derhal tahliyesini bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

‘BAŞKA BİR KEPAZELİĞE İZİN VERİLMEMELİ’

Açıklamada söz alan avukatlardan Akçay Taşçı ise, Türkiye’de hukuka uygun herhangi bir adım atılmadığına değindi. “Başka bir hukuk kepazeliğine izin verilmemesi gerekiyor” diyen Taşçı, Can Atalay’ın bir an evvel tahliye edilmesi gerektiğini söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir