Dragon’s Dogma 2’nin çıkış tarihi ve oynanış detayları ve daha fazlası

Yayınlanan fragmanlar ve oynanış videoları, oyunun geniş dünyasını ve yenilikçi mekaniklerini sergileyerek, hayranlarını büyük bir maceraya davet ediyor.

Bir zamanlar küçük ama tutkulu bir hayran kitlesinin sabırsızlıkla beklediği Dragon’s Dogma’nın devam oyununun duyurulması, oyun dünyasında büyük bir heyecan yarattı. 2012’de piyasaya sürülen ve o zamanki rekabet koşulları içinde önemli bir başarı elde edemeyen bu aksiyon RPG oyunu, yenilikçi mekanikleri ve sistemleriyle dikkat çekmişti. Oyunun yaratıcısı ve yönetmeninin diğer projelere geçişi ile birlikte seri uzun bir süre için rafa kaldırılmış gibi görünüyordu. Ancak Capcom, Dragon’s Dogma’nın 10. yıl dönümünü kutlayacağını duyurduğunda, hayranlar hemen bir devam oyununun müjdesini beklemeye başladılar. Ve nihayet, beklenen duyuru yapıldı: Dragon’s Dogma 2 üzerinde çalışılıyor.

Dragon’s Dogma 2‘nin 22 Mart 2024’te PS5, Xbox Series X/S ve Steam üzerinden PC için çıkış yapacağı doğrulandı. Bu açıklama, oyunun ilk fragmanı Mayıs 2023’te yayınlandığında, oyun dünyasını daha da heyecanlandırdı. Fragman, oyunun dünyasını, bazı karakterleri ve oynanışa dair ipuçlarını gösterdi. Ancak hikaye hakkında somut bir bilgi verilmedi; sadece Arisen’in dünyada önemli bir rol oynadığı ima edildi.

Oyunun Kasım ayındaki özel tanıtımında ise, oyuncuların NPC’lerle etkileşime girebileceği, mitlerden esinlenilmiş yaratıklarla dolu bir dünya vaat edildi. Oyunun ana hikayesi hala belirsiz olsa da, politika, krallıklar, kötü ejderhalar ve kaderlerle ilgili çok daha karmaşık bir öyküye işaret ediliyor. Oyunun aksiyon dolu tanıtım videosu, yeni mekanlar ve oyuncuların karşılaşacağı yaratıkları sergiliyor.

Dragon’s Dogma 2’nin çıkış tarihi ve oynanış detayları ve daha fazlası

Dragon’s Dogma 2, Capcom’un RE Motoru üzerinde geliştiriliyor. Bu motor, RE: 7’den itibaren tüm Resident Evil oyunlarını, Street Fighter 6’yı ve daha birçok başlığı güçlendiriyor. İlk fragmanda gösterilen görüntüler, hayranların bir Dragon’s Dogma devam oyunundan beklediği her şeyi içeriyor: Devasa canavarlar, geniş çevreler, çok sayıda silah ve yapı, keşfedilecek şehirler ve canavarların üzerine tırmanıp saldırma imkanı gibi.

Oyunda geleneksel kılıçların yanı sıra, büyülü oklar atan bir yay gibi çok sayıda büyülü seçenek de bulunuyor. Oyunun ön izlemesine erişim sağlayan bazı medya kuruluşları, Pawn’ların oyuncuya çevrede yardımcı olabileceği yeni yollar gibi oyun içi yeni özellikleri öne çıkardı. Dövüş sistemi büyük oranda aynı kalmış gibi görünse de, oyuncunun mesleğine özgü benzersiz bir mekanik olan Covation Action gibi yeni mekanikler eklenmiş.

Yeni tanıtılan mesleklerden biri olan Trickster, düşmanları şaşırtmak veya Pawn’ları güçlendirmek için ilüzyonlar yaratabilir. Bir diğer yeni meslek olan Warfarer ise, güç ve büyüyü birleştiren bir karakter olacak. Bu meslek, oyuncu karakteri tarafından kullanılacak ve “nihai meslek” olarak tanımlanıyor.

Dragon’s Dogma 2‘de karakter (ve Pawn) oluşturucu, daha öncekinden çok daha fazla seçenek ile geri dönecek. İlk oyun gibi, Dragon’s Dogma 2’nin çok oyunculu modu tamamen eşzamansız olacak. Ancak, Capcom oyuncuların birlikte oynamasına izin veren bir sistem eklemeyi planlıyorsa, bu herkes tarafından memnuniyetle karşılanacaktır. Zaten dövüş sırasında büyük gruplar ve karakterler arasında küçük kutlama etkileşimleri görmekteyiz, bu da oyunun tam anlamıyla kooperatif bir mod sunabileceğine işaret ediyor.

Dragon’s Dogma 2, çıkışından önce tüm platformlar için ön siparişe açık. Standart ve Deluxe olmak üzere iki sürüm mevcut. Standart Sürüm 70$, Deluxe Sürüm ise 80$ fiyat etiketine sahip ve bir dizi ek içeriği içeriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir