Günün önemli şirket haberleri 27/09/2023

#ADEL #ADGYO #EMKEL #LIDFA #NUHCM #TETMT – VBTS kapsamında şirket paylarına 26 Ekim’e kadar açığa satış ve kredili işlem yasağı getirildi.

#ALARK – 30 milyon TL sermayeli Alarko Havacılık Endüstri Yatırımları unvanlı şirketin kurularak tescil edildiği açıklandı.

#ARCLK – Fitch ve S&P’nin şirketin 2028 vadeli 400 milyon dolar tutarındaki tahvillerine sırasıyla BB- ve BB notu verdiği açıklandı.

#ATSYH – VBTS kapsamında şirket paylarına 26 Ekim’e kadar internet emir yasağı getirildi.

#ATSYH – Şirket bağlı ortaklığı Balkaney Gıda’nın Denizli SS Kurtluca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile yaptığı yıllık 2.000 ton kekik hammaddesinin yağının buharli distilasyon yoluyla çıkarılmasına ait ana prokotole ek protokol yapıldığı açıklandı.

#ATSYH – Şirket bağlı ortaklığı Balkaney Gıda’nın Denizli SS Kurtluca Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ile organimineral gübre satışı ve üretim tesisi kurulması konusunda görüşmelere başlandığı açıklandı.

#AVHOL – Şevket Kestane tarafından 96.477 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#BURVA – Şirketin 2,5 milyon dolarlık sipariş aldığı açıklandı.

#BMSCH – Ahmet Rauf Mollaoğlu tarafından, şirketin diğer ortakları olan Ali Zontur ve Mustafa Zontur’a ait bulunan 1.300.000 adet A Grubu imtiyazlı ve 7.440.000 adet B Grubu imtiyazsız olmak üzere toplam 8.740.000 adet payların tamamının devralınması kapsamında Ahmet Rauf Mollaoğlu’nun hakim ortak konumuna gelmesi kaynaklı olarak gerçekleşen Zorunlu Pay Alım Teklifi sürecinin tamamlandığı, pay alım teklifine karşılık veren yatırımcının olmadığı açıklandı.

#BRKVY – Denizbank’ın 108,8 milyon TL tutarındaki İşletme kredi portföyünün şirkete satıldığı açıklandı.

#BIENY – Şirketin İSO’nun 2022 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda üretimden satışlar kriterinde 242. sırada yer aldığı açıklandı.

#CEMTS – 2018’de alınan Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında mevcut denge çubuğu tesisine ek Mercedes Benz Türk (MBT) ve MAN Denge Çubuğu üretim hattı yatırımına başlandığı ve üretim hatlarının devreye alınması sonrasında yatırımlarının tamamlanarak Yatırım Teşvik Belgesi kapatma işlemlerine başlandığı açıklandı.

#CIMSA – Atık Isıdan Elektrik Üretimi Tesisi’nin Eskişehir Fabrikası’nda kurulumu konusunda yaklaşık 5.500 kWp DC kurulu güce sahip WHR tesisinin kurulumunun yapılmasına ve yatırımla ilgili olarak mevcut yatırım destek unsurlarından yararlanılmak üzere yatırım teşvik belgesi alınması için gerekli başvurunun yapılmasına karara verildiği açıklandı.

#DOAS – Şirketin %100 pay sahibi olduğu Irak’ta kurulu D – Auto Limited‘in tasfiye işlemlerinin tamamlandığı açıklandı.

#DYOBY – 171 gün vadeli 132 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.

#DMRGD – Şirket payları 29 Eylül’de Borsa’da işlem görmeye başlayacak.

#EUPWR – Şirketin Europower Enerji markasıyla Turquality Marka Destek Programı kapsamına alınmasının uygun olduğu açıklandı.

#EGSER – Şirketin İSO’nun 2022 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda üretimden satışlar kriterinde 472. sırada yer aldığı açıklandı.

#ERCB – JCR Avrasya tarafından şirketin Uzun Vadeli Ulusal Notu’nun A-(tr), Kısa Vadeli Ulusal Notu J2 olarak belirlendiği açıklandı.

#GSRAY – Tete’nin eski kulübü Shakthar Donetsk’in futbolcu ve şirket aleyhine dava açtığı belirtildi.

#IPEKE – Mahmut Gören tarafından 337.650 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#ISFIN – Fitch tarafından şirketin kredi notlarının teyit edildiği, not görünümünün Durağan olarak revize edildiği açıklandı.

#IZFAS – 5,4 milyon TL sermayenin ve payların tamamı ile şirkete ait olacak İz-san Sanayi ve Ticaret unvanlı bir şirket kurulmasına karar verildiği açıklandı.

#IZMDC – Toplu İş Sözleşmesinin yenilenmesi amacıyla Türk Metal Sendikası ile MESS arasında görüşmelere başlandığı açıklandı.

#KGYO – Şirketin İstanbul Eyüpsultan’da geliştirmekte olduğu Liberte Projesi ile ilgili olarak alıcı ile gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi imzalandığı, 159 m2 satılabilir alana denk gelen bağımsız bölüm için 11,0 milyon TL bedel karşılığında satış vaad edildiği açıklandı.

#KOZAA – Mahmut Gören tarafından 128.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#KCAER – 3.200.000 adet payın 31,28 TL fiyattan yabancı kurumsal yatırımcılara satıldığı açıklandı.

#KTSKR – Şirketin 70. Pancar Tesellüm Kampanyası’nın bugün, Şeker Üretim Kampanyası’nın Cumartesi başlayacağı açıklandı.

#LUKSK – Şirketin, Lüks Gayrimenkul Geliştirme’yi bütün aktif pasifi ile kül halinde devralması ve bu suretle iki şirketin devralma yoluyla şirket bünyesinde birleştirilmesine karar verildiği açıklandı.

#MEDTR – İtob Şubesi’nin kapatıldığı açıklandı.

#OFSYM – Şirketin İSO’nun 2022 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda satış kriterinde 309. Sırada yer aldığı açıklandı.

#QUAGR – Şirketin İSO’nun 2022 yılı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması’nda üretimden satışlar kriterinde 264. sırada yer aldığı açıklandı.

#PNLSN – Şirketin yurt içinde bir firmadan 0,87 milyon dolarlık sandviç panel siparişi aldığı açıklandı.

#PEGYO – Behçet Sadak tarafından 800.000 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#PRKME – Şirket bağlı ortaklığı Konya Ilgın’ın rödovans usulüyle işlettiği kömür üretim faaliyeti sırasında zaruri olarak üretilen kilin, HF Penta Madencilik’e satışı için sözleşme imzalandığı açıklandı.

#SMRTG – Şirketin bağlı ortaklığı olan Smart Güneş Enerji Ekipmanları’nın yurt içinde yerleşik bir şirketler topluluğuna ait şirketler arasında 88,7 milyon TL bedelle toplam 5 adet GES Proje Geliştirme – Danışmanlık sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#SAFKR – GES yatırımı kapsamında yapılan yatırım teşvik belgesi başvurusunun onaylandığı açıklandı.

#SELVA – Şirket ile bir müşterisi arasında 12 milyon dolar tutarında makarna satış sözleşmesi imzalandığı açıklandı.

#SISE – 364 gün vadeli 4,2 milyar TL tutarında bono ihraç edildi.

#SUWEN – Şirketin %100 pay sahibi olduğu Suwen Lingerie’nin sermayesinşn 4,5 rumen Leyi artırılmasına karar verildiği açıklandı.

#TARKM – VBTS kapsamında şirket paylarına 26 Ekim’e kadar emir paketi tedbiri getirildi.

#TKFEN – Tekfen Tower’da şirkete ait bağımsız bölümler ile Akmerkez’de şirket mülkiyetinde bulunan 2 bağımsız bölümün iştirak modeliyle kolaylaştırılmış usulde kısmen bölünme yöntemi ile şirketin %100 bağlı ortaklığı şeklinde yeni kurulacak şirkete devredilmesine karar verildiği açıklandı.

#TMSN – İSO’nun hazırladığı Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2022 Araştırması’na göre, şirketin Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşunun içinde olduğu açıklandı.

#UNLU – The Wellcome Trust Limited tarafından 13.498.188 adet payın Borsa’da işlem görebilmesi için MKK’ya kaydileştirme başvurusu yapıldığı açıklandı.

#YKBNK – 91 gün vadeli 1,3 milyar TL tutarında bono ihraç eidli.

#ZOREN – 2,5 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK ve Borsa’ya başvuru yapıldığı açıklandı.

PAY ALIM / SATIM

#ALMAD – Yönetim Kurulu Başkanı Mehmed Nureddin Çevik tarafından 8,83 – 9,20 TL fiyat aralığından 3.750.000 pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %36,36’ya yükseldi.

#BIOEN – İstanbul Portföy tarafından 901.811 adet alış ve 1.449.326 adet satış yapılırken, şirket sermayesindeki payı %4,94’e geriledi.

#GLYHO – Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kutman tarafından 13,57 TL fiyattan 500.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %34,23’e yükseldi.

#KCHOL – Family Danışmanlık Gayrimenkul ve Ticaret tarafından 138,27 TL fiyattan 2.369.669 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %43,75’e yükseldi.

#MPARK – Şirket paylarının geri alınması kapsamında 20.000 adet pay 140,10 – 145,80 TL fiyat aralığından geri alındı.

#SASA – Erdemoğlu Holding tarafından 45,42 – 46,04 TL fiyat aralığından 1.000.000 adet pay alınırken, şirket sermayesindeki payı %58,60’a yükseldi.

SERMAYE ARTIRIM

#KLKIM – Şirket sermayesi bugün 115 milyon TL’den %300 oranında bedelsiz olarak 345 milyon TL artışla 460 milyon TL’ye yükseltilecek olup, düzeltilmiş pay fiyatı 35 TL’ye denk gelmekte.

#MERCN – Şirket sermayesi 29 Eylül’de 63,5 milyon TL’den %200 oranında bedelsiz olarak 126,9 milyon TL artışla 190,4 milyon TL’ye yükseltilecek.

İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir